Koray Büyükasar

 

KORAY BÜYÜKASAR BİYOGRAFİSİ:

Koray Büyükasar; 05-09-1952 tarihinde İstanbul`un Sarıyer ilçesine bağlı bulunan Emirgan`da doğdu. Ailesinin kökeni Batı Trakya`da bulunan ve Osmanlı döneminde Türk ailelerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali- Mastanlı kazasına dayanmaktadır. Bilinen kayıtlara göre Cumhuriyetin ilk yıllarında Manisa iline yerleşmişler ve oradan da 1948 yılında İstanbul- Emirgan`a gelmişlerdir.

İlk ve orta öğrenimini Emirgan okullarında tamamlayan Koray Büyükasar; lise eğitimini ise Akgün Koleji, Eseniş Koleji ve Sarıyer Liselerinde tamamlamıştır. Sonrasında üniversite eğitimine İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinde (Yıldız Teknik Üniversitesi) devam ederek 1974-75 yılında inşaat mühendisi olmuştur. 1976-77 yıllarında İngiltere, Almanya ve Avusturya başta olmak üzere yurtdışında mesleği ile ilgili çalışmalarda bulunmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra vatani görevini 1977-1978 yıllarında yedek subay olarak Jandarma Genel Komutanlığı emrinde yapmıştır.

1978 yılından günümüze kadar İnşaat mühendisliği ve müteahhitlik yapmaktadır. Koray Ticaret ile TÜ-KO ve DKR isimli İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketlerinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Bankalar, Özel finans kurumları, Turizm Tesisleri ve Tarihi Eser yapıların inşaat, tadilat, dekorasyon, vb. işlerini yapmış ve bu alanlarda mesleki kariyerine halen devam etmektedir.

Mesleki kariyerinin dışında sporla da iç içe olan Koray Büyükasar başta Beşiktaş Jimnastik Kulübü olmak üzere birçok spor kulübünde görev almıştır. Reşitpaşa Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanlığı, Emirgan Spor Kulübü eski Başkanlığı, Genç Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanlığı yaptığı görevler arasındadır. Siyasi olarak ise; Doğru Yol Partisi Yüksek Haysiyet Divanı Üyeliği,Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı Seçim İşleri Başkanlığı,Doğru Yol Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.Bu görevlere ek olarak, 1994 yılı yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi Sarıyer Belediyesi Başkan adayı olmuştur.

Sosyal anlamda da birçok kurum ve kuruluşta aktif olarak rol alan Koray Büyükasar; Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kurucu, Mütevellit Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, Emirgan Camii Koruma ve Güzelleştirme Derneği eski Başkanlığı, Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Binalarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği Eski Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen birçok kurum ve kuruluşta görevlerine devam eden ve yöneticilik yapan Koray Büyükasar aktif olarak kariyerine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 


 

 
ANA SAYFA
 
Biyografi
Foto Galeri
Basında
Üyelikler

 
 

 
 


 

free web hosting , domain register, ücretsiz hosting, bedava web hosting, bedava windows, bedava asp,shared hosting, shared host, virtual host, domain hosting, domain host, cheap host, cheap hosting, budget host, budget hosting, asp host, asp hosting, web host, web hosting, cheap web hosting, cheap domain, free domain registration, inexpensive web hosting, cgi host, cgi hosting, php host, php hosting, affordable web hosting, affordable web host, unlimited traffic, unlimited bandwith, unlimited hosting,free , web , hosting , unlimited , disk , disc , space , bandwidth , data , transfer , data transfer , internet , speed , freehost , free hosting , personal web space , free web space , free web hosting , webspace , personal , ads , no ads , popup , popups , domain , domains , free domain , free domains , free domain hosting , domain hosting , ftp , php , cgi , mysql , quality , control , panel , control panel , cpanel , control panel , hsphere , h-sphere , forum , forums , support , supported , managed , servers , dedicated , dedicated servers , dedicated server , connection , cogent , verio , multi homed , multi-homed , datacenter , quality , hosting , hsting , free , hoting , quality , hoting , quality , hostng , free , hotng , uptime , guarantee , 99.9% , uptime , resellers , reseller , hosting , very , cheap , hosting , credit , card , payments , yearly , payment , money , back , guarantee , high , bandwidth , adult , hosting , media , files , mp3s , mp3 , downloads , mp3 , hosting , TGP , hosting , tgp , compliant , hosting , hosts , tgp , compliant , host , hostultra.com , web hsting , free hsting , web hoting , free hoting , hotmail , hotamil.com , hotmali.com , hotmial.com , microsoft.com , msn.com , hotmail.com , kazaa , the matrix reloaded , dragonball , american idol , britney spears , movies , music , jobs , the animatrix , the matrix revolutions , sars , easter , irs , vodafone